Specializovaná pomoc pro kupujícího: Realitní LUPA

Zájemce o koupi nemovitosti to má na současném trhu 2021 zvlášť těžké. Nabídkové ceny jsou vysoké, nabídka omezená, prodávající a realitní makléři sebevědomí. Protiváha a pomoc straně kupující je teď zvlášť potřeba

Pomoc šitá na míru: Realitní LUPA

Přínosy pro kupujícího: Co vám to dá?

 

1. Data a info o nemovitostech. Další příležitosti i neveřejné tipy ke koupi

Informace o příležitostech ke koupi jsou různé kvality. Protřídíme je, dozvíme se, čím se nabízející z dobrých důvodů nechlubí. To vám ušetří spoustu času, který je lepší věnovat nadějnějším příležitostem. Zajímavé nabídky se často na veřejný trh ani nestihnou nedostat a takové tipy a příležitosti se snažím zájemci opatřit. "Symbioza".

 

2. Lepší, nižší kupní cenu. Nekoupíte předraženě

Při jednání o kupní ceně vycházím ze znalosti aktuálního trhu a ze skutečného tržního postavení kupované nemovitosti. Důležitá je také konkrétní situace prodávajícího i kupujícího. Přes podloženou argumentaci můžeme často dosáhnout zajímavého snížení nabízené ceny. Vyhneme se předraženému nákupu. U férové ceny ale netlačíme příliš, dobrá příležitost vyžaduje citlivý přístup. Vše je velmi situační.

 

3. Dobré podmínky koupě a neprůstřelné smlouvy

Zařídíme u smluvních návrhů revizi smluv, protinávrhy, kritická je už rezervační smlouva, ta je často zcela nevyhovující a jednostranně nevýhodná a riskantní. U hypotečního financování kupní smlouvu pečlivě sladíme s úvěrovou smlouvou a podmínkami čerpání.

Důležitou součástí je právní prověrka vztahující se k nemovitosti - prověření dokladů, smluv a listin, nabývacích titulů atd.(vyloučení, že někdo v budoucnu zpochybní nabytí nemovitosti nebo jiných práv)

 

4. Jistotu technického stavu

Možnost prověření technického stavu odborníkem, stavařem, inspektorem nemovitostí: prověření budovy a bytu, inženýrských sítí a lokálních problémů, odhalení možných skrytých vad a rizik, určení pravděpodobných nákladů na jejich odstranění. Srv. Tři situace. To má i své časové konsekvence s bydlením.

 

5. Další přínosy:

Povedu jednání s realitní kanceláří druhé strany, s právníkem, majitelem, developerem, poskytuji průběžné poradenství a konzultace ve všech souvisejících otázkách. Vám se sníží náklady, ušetří čas, vyloučí rizika. Dosáhneme výhodnějších dalších podmínek kupní smlouvy. Citlivě, situačně, aby se využila dobrá příležitost ke koupi.

Pokud zároveň prodáváte, můžeme koupi koordinovat s případným prodejem vaší vlastní nemovitosti. Pak se dá vše nejlépe skloubit a optimalizovat.

 

A co to stojí

Zdarma!

Odměna může být založena na úspoře peněz, na snížení kupní ceny. Přímý finanční přínos (konkrétní úspora peněz) pro klienta je často několikanásobně vyšší než odměna. Služba, pomoc  je bez nákladů, protože se sama mnohonásobně zaplatí už jen bezprostřední úsporou peněz. Jak? Viz Příklady z praxe:

1. Příklad z praxe, konkrétní pomoc s koupí bytu

Koupě bytu 2+1, s nabídkovou cenou 5.400. 000 Kč, Praha 4, Novodvorská

Podařilo se nám dosáhnout kupní ceny 5.100.000 Kč. Dosažená sleva 300.000 Kč odpovídá cca 5,5 %, z ní připadlo ve prospěch Realitní LUPY 60.000 Kč. Zájemce pořídil koupi bytu o celkem 240.000 Kč levněji.

K tomu dostal odhad tržní ceny, projednání nevyhovujícího návrhu rezervační smlouvy předloženého realitní kanceláří, vyjednání přijatelných podmínek rezervace, připomínky a revizi k návrhu kupní smlouvy, její projednání, moji osobní účast na jednáních, prohlídce, u podpisů, dohled nad úschovou a výplatou peněz, účast při předání bytu. Byt si vyhlédl zájemce sám a kontaktoval mě po první prohlídce.

 

2. Příklad z praxe, konkrétní pomoc s koupí domu

Koupě domku 4+1, s nabídkovou cenou 6.200.000 Kč, Praha-východ, Strančice

Dosáhli jsme na základě inspekce nemovitosti a doložení stavebně-technických nedostatků, v kombinaci s obchodní argumentací a autoritativním názorem na prodejnost, prodejní ceny 5.600.000 Kč. Z toho připadlo ve prospěch Realitní LUPY 105.000 Kč, k dobru kupujícího připadlo 495.000 Kč.

 

I v případě, že je předem sleva z kupní ceny vyloučena nebo ji nechcete, jsou tu pořád další dvě možnosti, jak bezplatně pomoci dobře koupit. Případné riziko nákladů na činnost LUPY nesu v rámci rizik svého podnikání. Případně použít úspornou, ekonomickou verzi služby, zaměřenou jen na ty nejkritičtější momenty. Pro více informací mne kontaktujte.

´Modrý dům´ v Klánovicích, 2004-2005

´Modrý dům´ v Klánovicích, 2004-2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tři situace při koupi:

Plynou z celkem jasného základního východiska: chcete koupit co nejlépe bydlení, nemovitost, co vám nejlépe sedí, vyhovuje. Pokud už se dopracujete k takové konkrétní příležitosti, což je často samo o sobě docela náročné, tak k tomu přistupuje to, jak je to s cenou, ve vztahu k té konkrétní nemovitosti (některé další podmínky koupě také mohou hrát svou roli, ale to nechme na jindy a jinde).

Tedy vyhlédnutá nemovitost vám sedí, a ona sama zase „sedí“ v určité pozici trhu, se svojí nabídkovou cenou.

 

Tři situace při koupi nemovitosti

Může být přitom oproti „správné“ ceně:

a) dražší

b) přiměřeně v cenovém pásmu

c) výhodnější.

Tenhle popsaný poměr „cena/hodnota/hodnota pro vás“ je ovšem tak trochu alchymie. Inspektor nemovitostí má v ní svou odbornou roli, která ale má své celkem úzké mantinely. Jeho výstup je jen jedním z podkladů pro to, co a jak s celým obchodním případem dál. Jak k tomu dál přistupovat. Inspektoři jsou technici a technici mají prostě svůj záběr, svoji parketu, nic víc, a nic míň.

Odzadu, c) je terno, pokud jste u výhodné nabídky jediní anebo první a směřujete k uzavření, vyhráli jste v loterii! Blahopřeji, bylo by škoda to pokazit. Rozumná opatrnost je na místě, prověřit to nejdůležitější, přiměřeně podchytit rezervací, ale protahovat to nebo tlačit na cenu by většinou mohlo být riskantní. Je třeba jednat pružně a vstřícně, a zaměřit se na to podstatné nebo ohrožující. Na doladění nedůležitých detailů bude čas později.

b) u přiměřené ceny je větší prostor na prověřování koupě a případné jednání o podmínkách. Také závisí, jak hodně jste do příležitosti „zamilovaní“, jak moc by vás bolelo o příležitost přijít..Času na prověření je víc, stejně tak je větší manévrovací prostor na podmínky kupní smlouvy včetně třeba termínů. Svoji roli hraje taky situace prodávajícího, a případní jiní, konkurenční zájemci. Většinou samozřejmě zprostředkovatelé, resp. prodávající tvrdí, že tam „další zájemci“ jsou, v tomto je to obvykle poněkud zamlžené. Nějaká sleva z ceny být nakonec může, ale nemusí. Chce to citlivý přístup, a příležitost udržet.

c) u předražené nabídky by dosažení slevy z přehnané ceny až na odůvodněné výjimky nastat mělo. Aspoň se přiblížit té „správné“ ceně. Tady je na místě celý arzenál prostředků, jak toho dosáhnout. Jak těch více méně objektivních, jako zdokumentované závady nebo doložené realizované ceny srovnatelných nemovitostí, tak ty vyjednávací, přesvědčovací, psychologické.

 

Realitní LUPA může být s vámi ve všech případech, ve všech „písmenech“. A to bezplatně, s financováním si hlavu nelamte. Kdyby nevyšla ani jedna ze tří možností financování pomoci, stále tu jsou „křížové dotace“ z případů, které vyšly velmi dobře. Funguje to jako celek v rámci rizik mého podnikání.

 

Co dělám pro lepší koupi:

během hledání, resp. průběžně:

 • probereme, jaké máte potřeby, jakou situaci, vyjasníme si, co je nejlepší volbou
 • pomůžu s prověřením a hodnocením konkrétních tipů - příležitostí ke koupi ("symbioza")
 • aktivně vyhledávám příležitostí a tipy ke koupi i mimo veřejnou nabídku
 • zajistím v případě zájmu technické profese - zkušený stavební technik, inspektor nemovitostí, odhady nákladů rekonstrukcí
 • průběžně poskytuji poradenství a konzultace
 • zjišťuji důležité informace o nemovitosti, resp. jejím majiteli
 • odhaluji a hodnotím rizika  Více zde
 • jsem u důležitých jednáních, na prohlídkách

 

u kupní smlouvy:

 • celkově řešíme klady a zápory nemovitosti, ve vztahu k ceně
 • jednám s majitelem, RK, právníkem, developerskou společností, směrem ke "správné" ceně a dalším podmínkám kupní smlouvy
 • navrhujeme nebo připomínkujeme smlouvy. Hlídám provázanost s financováním - podmínky, termíny
 • jsem osobně na důležitých jednáních, při podpisu kupní smlouvy, úschovní smlouvy
 • dohlížím na celý průběh, na úschovu, zápis na katastru, výplatu peněz, převzetí nemovitosti

 

Co také řeší Realitní LUPA a jak

 

Přemíra informací a nejistota správné volby

Novodobý problém: Lidé mají dnes víc informací a víc možností volby, než kdykoli dřív. Mají jich většinou až matoucí množství! Problém je ubohý poměr signálu a šumu, a o to více potřebují mít jistotu: Že si správně konkrétně vybrali, zvolili, že se nenechali zmást zavádějícími informacemi, které převládají, že je nic nepříjemně nezaskočí atd. Virtuality a internetu má dnešní člověk až dost, potřebuje víc skutečného, solidního člověka za masa a kostí, se kterým může být v osobním kontaktu a který mu pomůže, když je třeba.  Když opravdu o něco jde. Který mu zvedne telefon.

 

Ani ty nejlepší návody nebo manuály, jak něco dělat, neřeknou, co je nejlepší v daném případě a v konkrétních podmínkách. Informace samotné jsou dnes skoro bezcenné, v nejvíc konkurenčních oblastech (jako je tato) jsou bez námahy dostupné každému, na internetu se jich válejí tuny. Přidaná hodnota dnes ale leží v konkrétních situací, v praktických zkušenostech, které umožnují se v daném momentu a daném případě správně rozhodnout a správně jednat. To nikde nevyčteš.


Pravá podstata je osobní pomoc

Svým pojetím pomoci, vedle užívání nejnovějších technologií a technik, zároveň mířím k podstatě. Na tradiční a osvědčený základ, kterým je osobní pomoc v konkrétních situacích lidem, kteří ji potřebují. Většina potřeb a většina vlastností lidských bytostí je stále stejná, a to je ten spolehlivý grund. Technická udělátka tomu dobře slouží a pomáhají, ale samy o sobě jsou málo.

 

Zaměření na kvalitu a úspěšnost je dobré pro obě strany

Zaměřuji se na kvalitu: kvalitu vztahu s klientem, kvalitu samotné činnosti, tak nakonec na nejlepší úspěšnost případů. Podařený konec chtějí obě strany ze všeho nejvíc. To taky znamená, že neberu každý případ a zároveň pracuji jen pro ty, kteří mě skutečně chtějí. Počet případů udržuji na takové výši, abych se jim mohl dostatečně osobně věnovat.

 

"Symbioza"

 

S Realitní LUPOU se nebudete bát ani v džungli velkoměsta!

 

Klienti: Lucie Bílá

 

Pomoc je přínosné začít využívat v každé fázi koupě nemovitosti. I pokud již běží jednání s majiteli nebo zprostředkovatelem. Čím dříve, tím lépe!

 


Štěrba Consulting s.r.o., IČ: 108 06 458, Mgr. Ing. Petr Štěrba, tel: +420 725 628 994

 


Napište mi

dotaz nebo požadavek na bezplatnou konzultaci či bezplatný odhad tržní ceny

Hledat

Kontaktní formulař

Napište mi dotaz nebo požadavek na nezávaznou konzultaci či bezplatný odhad tržní ceny

lupa lupa pic logo lupa zalozka lupa