Doporučuje: Lucie Bílá

Specializovaná pomoc pro kupujícího: Realitní LUPA

Přínosy pro kupujícího

 

1. Dosáhneme pro Vás lepší kupní ceny a úspory nákladů

Při jednání o kupní ceně vycházíme z detailní znalosti trhu a kupované nemovitosti, konkrétní situace prodávajícího i kupujícího, z identifikace nedostatků nemovitosti (inspekce nemovitosti ). To vše správně kombinujeme s odbornou a účinnou argumentací a vyjednávacích technikách, kterou vedeme  jak vůči vlastníkovi, tak případně vůči jeho realitce nebo advokátovi. Díky tomu můžeme většinou dosáhnout podstatného snížení nabízené ceny, nejčastěji se nám nyní takto daří dosáhnout zwejména u starších nemovitostí a bytů slevy v rozmezí 5-20%, někdy ale i vyšší. V dosažené slevě je zároveň jádro financování naší činnosti.

 

2. Technicky Vám prověříme nemovitosti. Technická inspekce nemovitosti. Inspektor nemovitostí.

Prověříme technický stav odborníkem: prověření budovy a bytu, inženýrských sítí a lokálních problémů, odhalení možných skrytých vad a rizik, určení pravděpodobných nákladů na jejich odstranění - služby specializovaného inspektora nemovitostí. Více zde.

 

3. Zrevidujeme Vám návrhy smluvního zajištění právníkem a účastníme se na jednáních. Právní prověření nemovitosti

Zajistíme vám připomínky k návrhům smluvního zajištění počínaje rezervační smlouvou, která je často zcela nevyhovující a neférová pro kupujícího, návrhům smlouvy o smlouvě budoucí kupní, kupní smlouvy a smlouvy o úschově, příp. dalších smluv, např. v souvislosti s úvěrem kupujícího. Pokud návrhy nevycházejí ze strany prodávající, dodáme kompletní návrhy smluvního zajištění. Specializovaný právník má zároveň obchodní zkušenosti a reaguje pružně na potřeby kupujících, takže nehrozí, jak je to běžné, že kvůli nepodstatné věci přijdete o příležitost ke koupi a budete kupovat nakonec "ležák". Navíc provedeme: Právní prověrku kompletní dokumentace vztahující se k nemovitosti (due diligence) - prověrka příslušných dokladů, smluv a listin, nabývacích titulů atd., pro vyloučení, že bude v budoucnu zpochybněno nabytí nemovitosti.

 

4. Poskytneme Vám největší množství aktuálních tipů na koupi. Data a informace o nabízených nemovitostech

Pomocí specializovaného softwaru a průběžného robotického prohledávání všech důležitých zdrojů realitní inzerce (jedná se o mnoho desítek vhodně vybraných internetových adres) máme stále aktuální informace o nabízených nemovitostech včetně nabídky přímých majitelů a také nabídek za zvlášť výhodní ceny /nucené dražby apod.)

Tyto informace jsou průběžně analyzovány a tříděny podle různých kriterií nástroji umělé inteligence, která dokáže také rozlišovat soukromou inzerci od inzerce realitních kanceláří. Denně se nově objeví v průměru 4.000 inzerátů a nabídek nemovitostí k prodeji, z toho je kolem 300 od přímých vlastníků, z nich je cca 100 skutečně nových soukromých nabídek každý den. Zajímavým segmentem jsou dražené nemovitosti, zde je to otázka včasné informace, jak být u výhodné příležitosti. Nesplácených úvěrů přibývá a s nimi i příležitosti k výhodné koupi.

 

5. Další přínosy pro Vás:

Snížíme Vám transakčních náklady, ušetříme čas, snížíme rizika, dosáhneme výhodnějších další podmínky kupní smlouvy. Povedeme  jednání s realitní kanceláří vlastníka, developerem nebo s jejich právníkem, poradenství a konzultace ve všech souvisejících otázkách.

Dále můžeme pro Vás aktivně vyhledávat nemovitosti  mimo veřejný trh podle zadání, dělat supervize nad prodejem Vaší vlastní nemovitosti. Se vším souvisí problematika optimalizace financování, hypotéčních úvěrů a daňové optimalizace, to vše je přirozenou součástí péče o klienta a jeho zakázku.

"ZDARMA" - co to stojí, odměňování:

Odměna je založena na úspoře, dosažené ve prospěch klienta. Přímý finanční přínos (konkrétní úspora peněz) pro klienta je mnohonásobně vyšší než odměna (přínos pro klienta je nejčastěji cca 5-10x vyšší než jeho náklady na pomoc, nemluvě o případech, kdy se podaří odvrátit fatální chybu), dá se proto říci, že služba je „zdarma“, protože se sama mnohonásobně zaplatí už jen bezprostřední úsporou peněz, viz Příklady z naší praxe níže.

Zároveň je pro nás dosažení co největší slevy přímým motivujícím prvkem, prospívajícím klientovi. Další informace na vyžádání.

 

RealitníLUPA

1. Příklad z naší praxe, konkrétní pomoc s koupí bytu

Koupě bytu 2+1, s nabídkovou cenou 3.300. 000 Kč, Praha 4, Novodvorská

Podařilo se nám dosáhnout na základě doložení skutečně realizovaných cen srovnatelných bytů v lokalitě a díky přesvědčování majitele, včetně jeho realitní kanceláře, kupní ceny 3.050.000 Kč. Sleva 250.000 Kč odpovídá cca 7,5 %, z ní připadlo ve prospěch kupujícího 200.000 Kč a pro RealitníLUPU 50.000 Kč. Zájemce tedy pořídil koupi bytu za 3.100.000 Kč, o 200.000 Kč levněji.

K tomu od nás zájemce dostal, v této ceně a bez dalších nákladů, odhad tržní ceny, vyřešení nevyhovujícího návrhu rezervační smlouvy předloženého realitní kanceláří prodávajícího, připomínky k návrhu kupní smlouvy (nevyhovující byla zejména úprava úschovy kupní ceny). Byt si vyhlédl zájemce sám a kontaktoval nás po první prohlídce.

 

2. Příklad z naší praxe, konkrétní pomoc s koupí domu

Koupě domu 6+1, s nabídkovou cenou 6.500.000 Kč, Praha-východ, Strančice

Dosáhli jsme na základě důkladné inspekce nemovitosti a doložení stavebně-technických nedostatků, v kombinaci s obchodní argumentací a autoritativním názorem na prodejnost, slevy 10%.  Z toho připadlo ve prospěch RealitniLUPY 130.000 Kč, k dobru kupujícího připadlo 520.000 Kč, dům tedy koupil nakonec za 5.890.000 Kč.

Ze tuto cenu a v rámci ní dostal zájemce od nás průběžně řadu tipů ke koupi, jeden z nich byl nakonec ten pravý. Probrali jsme s ním totiž předem, co vlastně potřebuje, a pomohli mu poznat, že potřebuje poněkud jiné bydlení, než původně myslel. Navrhli jsme mu vhodnou smlouvu o smlouvě budoucí k vybranému domu, pomohli mu vybrat pro něho nejvýhodnější hypotéční financování a zakomponovali ho správně do struktury kupní smlouvy.

´Modrý dům´ v Klánovicích, 2004-2005

´Modrý dům´ v Klánovicích, 2004-2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cesta k dobré koupi zahrnuje následující pomoc:

ve fázi hledání, resp. průběžně:

 • analyzujeme a probereme s Vámi Vaše cíle a potřeby, pomůžeme s vyjasněním, co je pro Vás nejlepší
 • pomůžeme s prověřením a hodnocením konkrétních tipů - příležitostí ke koupi
 • zajistíme odborné profese - zkušený stavební technik, inspektor nemovitostí, odhady nákladů rekonstrukcí
 • aktivně pro Vás vyhledávání příležitostí a tipy ke koupi i mimo veřejnou nabídku
 • průběžně poskytujeme poradenství a konzultace
 • zjišťujeme pro Vás důležité informace o nemovitosti
 • odhalujeme a hodnotíme rizika, lustrujeme nemovitosti více zde

 

ve fázi kupní smlouvy:

 • celkově posuzujeme, klady a zápory nemovitosti, ve vztahu k ceně. Zapojujeme inspektora nemovitostí
 • jednáme s vlastníkem, RK, developerskou společností nebo jejich právníkem, směrem k nejlepší ceně a dalším optimálním podmínkám kupní smlouvy
 • volíme a prosazujeme nejlepší strukturu transakce
 • navrhujeme nebo připomínkujeme smluvního zajištění s ohledem na celkově obchodně-právní charakter

 

Konkrétní obsah naší pomoci se liší v závislosti na tom, zda je prvořadým cílem řešení bydlení, podnikání nebo optimalizace investice nebo jiný cíl, či kompromisní řešení. Každý případ je jedinečný, jednotný „mustr“ neexistuje.

Pomoc je vhodné začít využívat v každé fázi koupě nemovitosti, tedy např. i pokud již běží jednání s majiteli nebo zprostředkovatelem.

 

Služby zástupce kupujícího (agenta kupujícího)

jsou v zemích s vyspělým a spolehlivým trhem nemovitostí běžné, často využívané a v anglosaských zemích známé jako Buying Agent, Exclusive Buyers Agent nebo Buyer Brokerage.

Další:

Jaké druhy nemovitostí a kde:

Domy, byty, pozemky, činžovní domy, hotely, komerční nemovitosti. Praha, Střední Čechy, Jižní Čechy, Východní Čechy, Vysočina, krajská města i jinde.   Bez omezení kupní ceny. Další lokality a nemovitosti na základě dohody. Samotné smluvní zajištění transakcí bez omezení na území ČR. Pro zájemce o koupi bydlení, pro podnikatele i investory.

Pro další informace nás kontaktujte:

 

 

 

 

 


Napište nám

Váš požadavek, dotaz, připomínku, nebo si napište o další informace o možné pomoci

Hledat

Kontaktní formulař

pro Váš požadavek, dotaz, nebo si napište o další informace o možné pomoci

lupa lupa pic logo lupa zalozka lupa