O mně a kontakt

 

realitnilupa.cz
Mgr. Ing. Petr Štěrba
Tel:  +420 725 628 994

e-mail: office(zavináč)realitnilupa.cz
Kancelář: Olivova 2096/4, Praha 1
Štěrba Consulting s.r.o., IČ: 108 06 458

Můj příběh v realitách

 

Důvod, proč jsem se před dvaceti lety začal věnovat nemovitostem, je dost osobní. Dramatický.

Kupoval jsem tehdy v Praze byt přes realitní kancelář, a myslel jsem si, že když už dám dohromady peníze na zaplacení, tak vše díky zprostředkovateli proběhne hladce.

Byla to katastrofa.

Realitka zajistila podání na katastr tak, že bylo po několika měsících zamítnuto. Ani na druhý, opravený pokus se vklad nepodařil. V bytě už jsem se vším všudy bydlel, peníze jsem dávno předtím zaplatil do úschovy. Jenže mezitím (táhlo se to tehdy skoro rok) dost vzrostly ceny na trhu, a tak majitelku napadlo, že byt za novou, vyšší kupní cenu prodá někomu jinému.

Vznikla nepříjemná tahanice, kde se vyskytovali advokáti, obsílky a všechny ty nepříjemné věci. Dopadlo to s vypětím všech sil nakonec dobře, ale stálo mě to hodně úsilí a nervů.

Hodně jsem se tím naučil. Když jsem pak zakrátko stál na rozcestí a zvažoval, jestli se pracovně nepostavit na vlastní nohy, nabízelo se to samo: Nabídnout lidem lepší služby právě v této oblasti. Laťka úrovně se mi zdála nasazená strašně nízko.

Taky jsem si řekl, že by bylo namístě znát víc o právu. Dal jsem se ještě do studia další školy, práv v Praze. Kombinace práva s obchodem se ukázala jako velmi šikovná, a podnikání se mi rozběhlo prakticky hned („štěstí začátečníka“, anebo Hloupý sedlák má největší brambory?). Pár let vše hezky běželo.

Mělo to tehdy ale jednu chybičku, kterou jsem si v denním kolotoči neuvědomoval. Sice jsem vždycky dokázal vymyslet něco, díky čemu obchody běžely, ale příliš jsem nevěnoval pozornost klientům, lidem. Prostě jsem jednotlivé případy co nejrychleji zobchodoval a „na shledanou“. Po čase jsem přestal cítit uspokojení ze smyslu a dostihlo mě lehčí vyhoření.

Po určité pauze v "korporátu" jsem se k podnikání vrátil a začal to dělat jinak. Byl to okamžik "prozření". Začal jsem se zajímat o každého jednotlivého člověka, o to, v jaké je situaci, co ho trápí. Zjistit, co skutečně potřebuje, a pomoct mu to naplnit; to je, oč tu běží.

Díky tomu jsem taky zjistil, že je tu obrovská díra na trhu pro pomoc a služby, které jsem postupně vypiloval do stávající podoby. Že jsou potřeba, je po nich stálá poptávka a lidem tady vysloveně chybí. Má to smysl!

Nemovitosti jsou v první řadě „o lidech“, a s nimi nevyhnutelně taky o emocích. A od té doby, těch patnáct let od "prozření", mě práce bez ustání těší, naplňuje, nabíjí. Také díky úžasné zpětné vazbě (mám štěstí, že dělám přímo s "koncovými uživateli") Děkuji za ni všem!

Od některých klientů se mi následně objeví třeba tři i více obchodů, kdy mi doporučí člena rodiny nebo přátele, kteří pak mají díky tomu ve mně důvěru. Proto také záměrně setrvávám v pozici nezávislého profesionála, free-lancera tělem i duší; kvalitu spojenou s osobní péčí nejde na někoho delegovat.

Specializace a odborné poradenství, dvacet let zkušeností

Problematiku znám tedy v první řadě z pozice druhé strany, kdy již dvacet let pomáhám nemovitosti prodávat na specializovaném poradenském webu www.jakprodat.cz, a zároveň jsem realizoval za těch dvacet let kolem čtyř set jednotlivých případů. Pomoc kupujícím pod značkou Realitní LUPA provozuji dvanáct let, od roku 2009, protože se na mě obracelo mnoho lidí s žádostí o pomoc, zpočátku hlavně ohledně špatného chování realitních kanceláří a cítil jsem, že tento druh pomoci tu chybí. Lidi potřebují, aby ten, na koho spoléhají, měl kompetence ve spojení se solidností.

Vzhledem k sídlu v Praze nejvíce případů řeším v oblasti Prahy a středních Čech, ale dokážu účinně pomoci i ve vzdálených regionech, ať už osobně, nebo díky spolehlivým spolupracovníkům, či kombinovaně. Neváhejte proto se na mě obrátit s problémy, které máte ohledně koupě nemovitosti, v jakékoli fázi.

 

Doporučuje: Lucie Bílá

Klienti: Lucie Bílá

 

Pan Štěrba mi  pomohl k úspěchu s transakcemi u

celkem tří nemovitostí. Rozumí věcem kolem realit a je na něj spolehnutí!

 

Lucie Bílá

:

 

 

 

Pomáhám dobře kupovat ty pravé nemovitosti

 

 

Štěrba Consulting s.r.o., IČ: 108 06 458, Mgr. Ing. Petr Štěrba, tel: +420 725 628 994

 


Napište mi

dotaz nebo požadavek na bezplatnou konzultaci či bezplatný odhad tržní ceny

Hledat

Na těchto poradenských stránkách najdete mnoho užitečných informací. Pro úspěšné uplatnění pro Vaši konkrétní situaci použijte bezplatnou konzultaci

Kontaktní formulař

Napište mi dotaz nebo požadavek na nezávaznou konzultaci či bezplatný odhad tržní ceny

lupa lupa pic logo lupa zalozka lupa