Kdo jsme a kontakt

 

realitnilupa.cz

Petr Štěrba
tel.: 725 628 994,  Kancelář: Olivova 2096/4, Praha 1
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Můj příběh v realitách: Mgr. Ing. Petr Štěrba

 

Důvod, proč jsem se kdysi začal věnovat otázkám kolem nemovitostí, je velmi osobní. V roce 1999 jsem se rozhodl koupit byt v Praze, který nabízela realitní kancelář. Měl jsem tehdy dost naivní představy o činnosti realitek, protože jsem si myslel, že se nebudu muset o převod příliš starat, když už dám dohromady peníze na koupi a složím je u notáře. Bylo to ale právě naopak!

Realitka bleskově vyinkasovala zálohu, která byla přesně ve výši její odměny (v praxi časté, jak jsem pak zjistil) a připravila kupní smlouvu. Nebudu zacházet do technických podrobností, ale výsledek byl takový, že ani po roce po složení kupní ceny do úschovy (úschovu mimo realitní kancelář jsem si naštěstí dokázal prosadit) a po několika opravách ze strany realitní kanceláře a nových podáních na katastr nebyl návrh „zavkladován“, ale zamítnut, kvůli formálním nedostatkům na straně prodávající.

Protože to bylo v době překotného růstu cen nemovitostí, napadlo prodávající dodatečně pořádně zvýšit cenu nebo nás z bytu vystrnadit. Musel jsem případu naplno věnovat sám, zapojit další pomoc, a dokázal jsem, že jsme v právu, nic jsme nezavinili a že bydlíme poprávu. Zajistil jsem opravu smluv a nové podání a nakonec vše dopadlo dobře, stálo to ale dost nervů, času a úsilí.

Tyto dost hrozné zkušenosti s neumětelstvím a inkasováním neúměrných odměn mě přivedly k tomu, abych se specializovanému realitnímu poradenství začal věnovat, a to co nejlépe z pohledu klientů.

Úspěch se dostavil kupodivu skoro ihned a dopředu mě hnaly jak úspěšně dokončené případy, tak spokojení klienti. Zároveň, protože častou slabinou pracovníků na zprostředkovatelském trhu je kvalifikace, jsem ještě vedle již dříve absolvované techniky (ČVUT Praha) vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze.

Ke známým klientům, pro které jsem opakovaně úspěšně pracoval, patří zpěvačka Lucie Bílá (vila v Jevanech a další), těch méně slavných, ale podobně spokojených zákazníků je nepočítaně. Svoji silnou stránku vidím, i na základě zpětné vazby od zákazníků,  jednak v komplexnosti pojetí, osobním, upřímném zájmu o klienta a případ a ve schopnosti dotahovat věci k úspěšnému závěru.

Za úspěchem stojí totiž i stálé osobní nadšení i živý zájem nejen o problematiku nemovitostí, ale o lidi vůbec. Lidé jsou  podle mě fascinující. Stále mě motivuje  pocit uspokojení a prospěšnosti, který se opakuje při každém úspěšně dokončeném případu.

 

Specializace a odborné poradenství, přes osmnáct let zkušeností

Dlouhodobě se zabývám a odborně komentuji poměry na tuzemském zprostředkovatelském trhu.  Snažím se je také ovlivňovat svým maličkým podílem k lepšímu. Kromě příspěvků na specializovaných serverech jsem byl např. pozván do tematického pořadu v České televizi nebo jsem vystupoval v Českém rozhlase. Praktikuji specializované poradenství i celkové řešení problémů při prodeji nebo koupi nemovitosti a spolupracuji a jsem také stále otevřený spolupráci s nejlepšími specialisty v oboru.

 

Vzhledem k sídlu v Praze nejvíce případů řeším v oblasti Prahy a středních Čech, ale možné je účinně pomoci i ve vzdálených regionech, ať už osobně, nebo díky spolehlivým spolupracovníkům, či kombinovaně. V oboru aktivně působím již více než osmnáct let. Neváhejte proto se na mě obrátit s problémy, které máte ohledně koupě nemovitosti, máme pro Vás osvědčená řešení.

 

Doporučuje: Lucie Bílá

Doporučuje: Lucie Bílá

 

Pan Štěrba mi  pomohl k úspěchu s transakcemi u

celkem tří nemovitostí. Rozumí věcem kolem realit a je na něj spolehnutí!

 

Lucie Bílá

 

:

 

Kdo nám také pomáhá:

Monika_Součková

Ing. Monika Součková

"Po absolvování Provozně ekonomické fakulty na ČZU v Praze jsem pracovala v přední bance významné i v evropském měřítku (UniCredit Bank). Kladu velký důraz na maximální péči o klienta a jeho potřeby, proto jsem absolvovala řadu tréninků,  a stále se učím od českých i top světových podnikatelů a obchodníků, jako jsou např. Larry Thompson, Rolf Sorg, Brain Tracy a další. Působím rovněž jako lektor osobního rozvoje. Umění správně prodávat nebo kupovat nemovitosti i dobrou znalost fungování našeho realitního trhu považuji za součást finanční gramotnosti a je to také oblast, kde se nechá mnohé stále zlepšovat; jsem proto velmi ráda, že se na tomto zlepšování mohu podílet". Monika Součková.

 

Proč tu jsme a čím Vám pomáháme

 

Přemíra informací a správná volba

Lidé mají dnes více informací, než kdykoli dřív, mají jich většinou až matoucí množství, ale o to více potřebují mít jistotu: Že si správně vybrali, že se nenechali zmást zavádějícími radami, že je nic nepříjemně nezaskočí atd. Virtuality a internetu má dnešní člověk dost, potřebuje teď k tomu skutečného, slušného člověka za masa a kostí, s kterým může být v osobním kontaktu a který mu pomůže, když je třeba a když opravdu o něco jde. Zároveň ani ty nejlepší návody nebo manuály, jak něco dělat, neřeknou, co je nejlepší v daném případě a v konkrétních podmínkách.


Pravá podstata je osobní pomoc

Proto se svým pojetím služeb, vedle užívání nejnovějších technologií, zároveň mířím k podstatě, vracím se k tradičním a osvědčeným základům, kterou je osobní pomoc zkušeného odborníka lidem, jež ji potřebují. Jeden citát říká: „Můžete mít vše, co chcete, budete-li pomáhat druhým lidem, aby dostali to, co chtějí“. Vyzkoušel jsem a dlouhodobě to funguje to.

 

Dobře si vybrat to nejlepší a zaměření na kvalitu a úspěšnost

Zaměřuji se na totiž kvalitu: jak osobního vztahu s klientem, samotné činnosti, tak nakonec na nejlepší úspěšnost při transakci, tedy na to, dotáhnout co největší procento případů do úspěšného konce. To také znamená, že neberu zdaleka každý případ a každého klienta, a zároveň pracuji jen pro ty, kteří mě skutečně chtějí, nevnucuji se. Snažím se naopak držet počet zakázek tak, abych mohl poskytovat skutečně individuální, osobní péči.


Z čeho pramení úspěšnost a kde se berou spokojení klienti

Základem je opravdové poznání a rozpoznání klientových potřeb a jeho situace, na to klade každý dobrý poradce i obchodník důraz v první řadě a o to se snažím vždy také já.  Z toho pak vyrůstá hledání a nalézání nejlepších řešení i toho, jak jich dosáhnout. Skutečný zájem o lidi a přátelský, na správné komunikaci založený postoj, které vyznávám, dotažení do úspěšného závěru velmi napomáhají, dalším "vedlejším" výsledkem jsou pak spokojení klienti.

 

Pomáháme vám dobře kupovat ty pravé nemovitosti. Pomůžeme i Vám.

 

Dotazy, náměty, připomínky či žádosti nebo podněty ke spolupráci s prodejem, resp. koupí nemovitosti nebo při problémech s realitní kanceláří pište přímo na moji adresu: sterba(zavináč)realitnilupa.cz

 


Napište nám

Váš požadavek, dotaz, připomínku, nebo si napište o další informace o možné pomoci

Hledat

Kontaktní formulař

pro Váš požadavek, dotaz, nebo si napište o další informace o možné pomoci

lupa lupa pic logo lupa zalozka lupa